Pianka poliuretanowa jako przełom w izolacji

pianka poliuretanowa dla domuRynek izolacji spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem, nie da się jednak ukryć tego, że przez wiele lat można było mieć do niego sporo zastrzeżeń. Wynikały one przede wszystkim z tego, że był on zdominowany przez materiały tradycyjne, a choć posiadały one szereg wad, trudno było wyobrazić sobie inne rozwiązanie. Co jeszcze bardziej niepokojące, niemal jedynym wyznacznikiem ich stosowania była cena, choć użytkownicy mieli świadomość tego, że wykorzystując w tym celu wełnę lub styropian z pewnością nie wypełnią wszystkich pustek. Za każdym razem należało liczyć się z ubytkiem izolacji, a osoby myślące o tym problemie mogły mieć jedynie nadzieję, że nie będzie to ubytek zbyt duży.

Problemy dawały o sobie znać również wtedy, gdy mieliśmy do czynienia z powierzchniami charakteryzującymi się niestandardowymi kształtami oraz z rozwiązaniami bazującymi na połączeniu kilku mniej typowych konstrukcji. Odpowiednia instalacja izolacji była w taki wypadku w istotny sposób utrudniona, niekiedy zaś można było odnieść wrażenie, że jej uzyskanie jest niemal niemożliwe. Na szczęście, dziś możemy już cieszyć się z tego, że problemy, które do niedawna spędzały nam sen z powiek, należą do przeszłości. Dzieje się tak dlatego, że dziś możemy wybrać nowoczesną natryskową izolację pianą poliuretanową, o której jeszcze jakiś czas temu nie mogło być mowy. Okazuje się przy tym, że mamy do czynienia ze sposobem aplikacji nie tylko szybkim i efektywnym, ale również wyjątkowo bezpiecznym. Nie tylko nie generuje on odpadów, ale również jest w stanie dotrzeć nawet do miejsc naprawdę trudno dostępnych. Nie ma mowy o przerwach roboczych, nie trzeba więc również obawiać się ryzyka powstania tak zwanych mostków termicznych.

izolowanie pianką poliuretanowąSama obecność pianki poliuretanowej nie powinna być dla nas zaskoczeniem, gdy bowiem zastanowimy się nad tym zjawiskiem z pewnością dostrzeżemy, że poliuretany są dziś niemal wszędzie, choć często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele z otaczających nas przedmiotów jest wykonanych z ich udziałem. Pianka PUR jest stosowana do wypełniania drzwi mieszkalnych oraz formowanych elementów termoizolacyjnych różnego rodzaju, znajduje przy tym zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również inwentarskim i przemysłowym.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!