Jak działa piana poliuretanowa?

piana PUR

Trudno nie docenić znaczenia, jakie ma dobra izolacja termiczna. Nie może być zresztą inaczej, skoro mamy do czynienia z zabiegiem podnoszącym komfort mieszkania, a jednocześnie zapewniającym oszczędności. Szacuje się, że wówczas, gdy izolacja jest przeprowadzona we właściwy sposób, można liczyć na zaoszczędzenie nawet połowy nakładów, jakie do tej pory ponosiło się na ogrzewanie. Poszukując najlepszego rozwiązania warto zainteresować się możliwościami, jakie stwarza piana poliuretanowa. Ta cieszy się ogromnym powodzeniem choćby dlatego, że jest bardziej trwała niż inne rozwiązania, z jakimi mieliśmy do czynienia do tej pory. 

Jeśli mielibyśmy wspominać o ograniczeniach z nią związanych, musielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że nie można jej instalować samodzielnie. Względy bezpieczeństwa sprawiają, że zadanie to najlepiej jest powierzyć profesjonalistom stawiając przede wszystkim na te firmy, których pracownicy mogą się pochwalić rzeczywistym doświadczeniem i doskonale radzą sobie z aplikowaniem pianki. Wszystkie inne jej cechy charakterystyczne możemy z powodzeniem wpisać na listę zalet tego materiału izolacyjnego.

Trudno nie docenić choćby tego, że zapewnia nam jednolitą warstwę izolacyjną na całej powierzchni, pozwala na likwidację mostków termicznych, gwarantuje szczelność nawet w tych miejscach, do których trudno się dostać, a do tego nawet pod wpływem mijającego czasu nie traci swoich parametrów. To także rozwiązanie, które przeciwdziała powstawaniu pleśni, a choć myślimy o nim przede wszystkim dążąc do izolacji termicznej znajdującej się na wysokim poziomie, zapewnia nam ono również znakomitą izolację akustyczną. Pianka nie wydziela też żadnych zapachów i pyłów, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Zimą chroni nas przed utratą ciepła, latem zaś przeciwdziała zbyt szybkiemu nagrzewaniu się pomieszczeń, co ma szczególnie duże znaczenie dla tych osób, które myślą o adaptacji poddasza. Pianka nie przepuszcza powietrza i wody, warto przy tym docenić to, że jest zaliczana do materiałów obojętnych chemicznie. Może też przylegać do każdej powierzchni, nie trzeba więc obawiać się, że w naszym przypadku nie znajdzie zastosowania. Warto podkreślić i to, że nawet z biegiem czasu nie zmienia swoich wymiarów, a w związku z tym nie kurczy się i nie osiada. Warto zwrócić też uwagę na szybkość instalacji. Jeśli chcemy ocieplić poddasze, możemy to robić nawet w jeden dzień. Pomaga w tym zwłaszcza doświadczenie ekipy remontowej, która dysponuje nie tylko właściwym sprzętem, ale i środkami podnoszącymi jej poziom bezpieczeństwa.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!