Przegląd zalet wełny i pianki poliuretanowej

zalety pianki poliuretanowejChoć wełna cieszy się opinią najpopularniejszego materiału wykorzystywanego do ocieplania tak poddasza, jak i dachu domu, powinniśmy liczyć się z tym, że nie jest wolna od wad. Owszem, jest relatywnie tania, gdy jednak budowa zostanie już zakończona, możemy przekonać się o tym, że nasza oszczędność była jedynie pozorna. Z kolei pianka poliuretanowa znana jest przede wszystkim z tego, że spełnia najwyższe wymagania. Co ciekawe, korzystanie z niej daje nam pewność trzymania znakomitych parametrów nawet nie przez lata, ale przez dziesięciolecia. Jednym z jej największych atutów są sztywna struktura i wysoka adhezja.

Dzięki temu pianka nie tylko nie ulega pyleniu, ale również nie osuwa się i nie obwiesza. Nie bez znaczenia jest i to, że gabaryty pianki nie ulegają zmianie w czasie, stosując ją nie trzeba obawiać się nie tylko kurczenia, ale również procesu utleniania. W rezultacie pianka nie znika, co nie jest wcale tak oczywiste w przypadku szeregu innych materiałów tradycyjnych. Osoby, które stosują piankę doceniają i to, że przy natrysku jej objętość powiększa się. Dzięki temu pianka z łatwością wnika nawet w najmniejsze szczeliny wypełniając je i dając pewność, że izolacja będzie naprawdę szczelna.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!