O czym pamiętać stosując izolację natryskową?

Izolacja natryskowa PUROsoby, które zastanawiają się nad wykorzystaniem izolacji natryskowej PUR nie ukrywają, że mają pewne wątpliwości związane z tym krokiem. Jeden z najpoważniejszych dylematów dotyczy tego, jaką grubość takiej izolacji można zastosować. Okazuje się, że nie ma tu jednej dobrej odpowiedzi, wiele zależy bowiem do tego, z jaką konstrukcją ściany lub sufitu mamy do czynienia. Warto pamiętać i o tym, że nasz cel nie zmienia się i zawsze jest nim uzyskanie pewnego parametru cieplnego całej przegrody. Oczywiście, im większa jest grubość izolacji, tym większa jest również jej efektywność energetyczna, w dalszej konsekwencji mamy zaś do czynienia ze znacznie niższymi kosztami użytkowania budynku.

Należy mieć jednak świadomość tego, że z największym przyrostem jakości izolacji mamy do czynienia tylko do pewnej granicy, a ta kończy się przy 20 centymetrach piany PUR. Przygotowując się do izolacji warto też zwrócić uwagę na atesty materiału, który będzie przez nas wykorzystywany. Polskie prawo jest dość precyzyjne i nakazuje posiadanie ważnej Aprobaty Technicznej i atestu Państwowego Zakładu Higieny. Szczególnie alarmujące powinno być dla nas zaniżanie ceny wykonania izolacji, może się bowiem okazać, że do jej powstania będą użyte materiały, które nie mają racji bytu na polskim rynku. Wskazane jest też upewnienie się, że w umowie jest określony materiał, który będzie używany do izolacji.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!