Jak oszczędzać na energii?

Po co izolować pianką poliuretanowąKażdy posiadający własny dom obywatel powinien wiedzieć, że najwięcej ciepła traci on przez strop czy dach, a ponieważ ceny energii ciągle rosną jest to naprawdę ważne szczególnie dla tych, którzy nie lubią marnować pieniędzy. Trzeba pamiętać, na co zwrócić uwagę podczas kupowania materiału do izolacji. Najważniejszy w tym przypadku nie jest współczynnik lambda czy opór cieplny, chociaż znacznie nam to pomoże w laboratorium. Aby mieć pewność, że nasz dom nie będzie niepotrzebnie tracił ciepła i co za tym idzie naszych pieniędzy, ale będzie odporny na wszelkie warunki atmosferyczne powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie takie jak trwałość, szczelność czy brak odziaływania na warunki środowiskowe.

Ponieważ najłatwiej i najtaniej było izolować wełną mineralną, była ona najczęściej używanym do tego materiałem, posiada ona jednak swoje wady. Bardzo pogarsza się jej stan oraz parametry izolacyjne poprzez obecność mostków termicznych, które nawet przy 10 % ubytków mogą znacznie pogorszyć ocieplenie. Zaś, jeśli wełna ulegnie przesunięciu jej parametry izolujące pogarszają się nawet o 90%.

Pianka poliuretanowa jako izolacjaNajlepszym rozwiązaniem na tego typu rzeczy jest pianka poliuretanowa otwarto komórkowa. Na rynku jest ona coraz częściej wybieranym materiałem izolującym. Dzięki instalacji metodą hydrodynamicznego natrysku można ją stosować na różne powierzchnie takie jak drewno, beton czy folia paroprzepuszczalna. Pianka posiada zdolność do nawet 150-krotnego zwiększania objętości, co więcej dociera do nawet bardzo trudno dostępnych miejsc oraz małych, wąskich szczelin, przy czym mamy pewność, że jest to szczelna i skuteczna izolacja odporna na upływ czasu. To jednak nie wszystkie zalety pianki poliuretanowej. Zapewnia także bardzo niskie pochłanianie wody na poziomie 0,3 kgm2 a, także świetnie przepuszcza parę, dzięki czemu jest przeszkodą nie do pokonania. Ponieważ działa ona zna zasadzie membrany w kurtkach alpinistycznych, cała wilgoć zostaje odprowadzone na zewnątrz beż utraty ciepła. Taka izolacja jest także pozbawiana wszelkich mostków termicznych dzięki jej jednolitej warstwie. Bardzo ciekawą właściwością pianki poliuretanowej jest jej hipoalergiczność, a także brak zmiany parametrów nawet po upływie dużej ilości czasu.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!