Jak skutecznie izolować poddasze?

Izolacja poddasza pianką poliuretanowąDomy jednorodzinne coraz częściej konstruowane są w sposób umożliwiający zwiększenie powierzchni mieszkalnej. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wykorzystaniu poddasza użytkowego. Niestety, jeśli myślimy o pomieszczeniu komfortowym przez cały rok, a tym samym nie tylko odpornym na zimowe mrozy, ale także na letnie upały, musimy mieć świadomość tego, że odpowiednie przygotowanie poddasza nie jest prostym zadaniem. Sytuacja komplikuje się dodatkowo z uwagi na dachy, charakterystyczne jest bowiem dla nich to, że mają coraz częściej skomplikowaną i nietypową konstrukcję, która rodzi poważne problemy podczas ich ocieplania. Poważnym problemem okazuje się również montaż okien i świetlików. Trudno wyobrazić sobie naprawdę atrakcyjne poddasze bez ich udziału, należy jednak liczyć się z tym, że ich obecność przyczyni się do powstania mostków energetycznych, a tym samym również utraty ciepła i wzrostu rachunków.

Najpoważniejszy problem pojawia się jednak wówczas, gdy konieczne staje się precyzyjne docinanie i dopasowywanie materiału do konkretnej konstrukcji. Bardzo często okazuje się, że zawiła konstrukcja dachu sprawia, że jest to czynność niemal niemożliwa do wykonania. Jeśli zatem zależy nam na izolacji wolnej od tego rodzaju wad, powinniśmy zastanowić się nad płynną pianką poliuretanową powszechnie uważaną za szczególnie niezawodną wówczas, gdy konieczna jest izolacja poddaszu. Co ważne, jej instalacja nie naraża nas na dodatkowe koszty, nie ma bowiem potrzeby, aby zaopatrywać się w klej, gwoździe, sznury oraz folię. Pianka aplikowana jest bezpośrednio na folię paroprzepuszczalną oraz na deskowanie, a ponieważ zwiększa swoją objętość zaraz po aplikacji, znakomicie wnika w szczeliny.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!