Zalety pianki poliuretanowej w odniesieniu do dachu płaskiego

jak ocieplić płaski dach pianką

Nieskomplikowana konstrukcja, która jest charakterystyczna dla dachów płaskich, przyczynia się do tego, że coraz częściej spotykamy je we współczesnym budownictwie. Trudno zatem dziwić się, że problem ich właściwego ocieplenia systematycznie zyskuje na aktualności. Na szczęście, nie jest to zagadnienie, z którym nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, znakomitym rozwiązaniem okazuje się przy tym pianka poliuretanowa. Najpoważniejszym problemem ujawniającym się podczas ocieplania dachu jest ten, który wiąże się z oszacowaniem optymalnej ilości warstw pianki. Przyjmuje się, że powinno być ich przynajmniej trzy, zwraca się przy tym uwagę na to, że maksymalna grubość jednej warstwy to 1,5 cm, a całej izolacji – 15 cm. Przestrzegając tej prostej zasady możemy mieć pewność, że pianka idealnie dopasuje się do podłoża tworząc trwałą powłokę pozbawioną spoin. Dzięki temu osoby decydujące się na skorzystanie z tego rozwiązania izolacyjnego nie muszą obawiać się, że dojdzie do utworzenia mostków cieplnych.

Warto zresztą podkreślić i to, że nie jest to wcale jedyny atut wspomnianego rozwiązania. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że pianka skutecznie chroni dach przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, można jej więc zaufać bez względu na to, czy mamy do czynienia z opadami deszczu, czy też z topniejącym śniegiem. Do pewnego momentu problemem było szkodliwe promieniowanie UV, teraz jednak potrafimy poradzić sobie również z nim stosując specjalny lakier, którego zadanie polega na ochronie izolacji. Warto wspomnieć i o tym, że samo ocieplenie dachu z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest odnawialne, okazuje się przy tym, że piana charakteryzuje się nie tylko znacznie lepszym współczynnikiem przenikania ciepła niż inne materiały izolacyjne. Mówiąc o zaletach korzystania z niej zwraca się też uwagę na to, że pianka poliuretanowa jest rozwiązaniem relatywnie tanim. Można ją stosować tak w przypadku budynków dopiero budowanych, jak i tych, w przypadku których niezbędna jest modernizacja.

Powiązane artykuły

IZOSOLUX

Firma IZOSOLUX to wieloletnie doświadczenie w izolacjach natryskowych i pianie poliuretanowej. Dołącz do ludzi, którzy nam zaufali!